Festival Pojď dál

Nultý ročník akce Pojď dál na pražském Vyšehradě se povedl. Na Vyšehrad do pražského Jedličkova ústavu dorazilo kolem 3 000 návstěvníků. Slaňovali jsme na invalidním vozíku Kongresové centrum Praha, s Tam Tam Batucada jsme bubnovali a tančili. Večer pokračoval koncertme kapely Čechomor a zakončen byl koncertem kapely The Tap Tap.

Autorem fotografií je Petr Hrubý

Mikulášská s The Tap Tap

Mikulášský benefiční koncert ve Státní opeře Praha jsme uspořádali v letech 2010, 2011 a 2013. V prvních dvou letech jsme vybírali peníze na provozt sdružení a vybavení budovy STUDEO. V roce 2013 jsme ve spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu podpořili sbírku na zakoupení bezbariérového autobusu.

Každoroční novinky k celé akci můžete najít také na www.tapvopere.cz

Párty na kolečkách

Pověstná pražská akce, Párty na kolečkách, kterou již od roku 2001 pořádáme v bezbariérových prostorách divadla Archa. Každý rok, něco nového, netradičního a překvapivého.

Aktuální informace k Párty na kolečkách můžete najít na stránce www.partynakoleckach.cz

STUDEO

Studeo - Je pilotní projekt vzdělávacího centra pro osoby se zdravotním postižením

Projekt STUDEO je určen primárně studentům Jedličkova ústavu a škol v Praze (JÚŠ). Občanské sdružení TAP zde vytváří zázemí pro individuální rozvoj lidí se zdravotním postižením. Do JÚŠ docházejí pravidelně lektoři a věnují se zájemcům o studium v oborech, které si sami zvolí.  Tento systém umožňuje studentům se rozvíjet se v činnostech, které je opravdu zajímají, ale často jsou pro ně nedostupné.

Jedním z výstupů projektu STUDEO je i činnost kapely THE TAP TAP.  Většina členů kapely navštěvuje kurzy STUDEO a průběžně se vzdělává v hudební teorii i praxi.  V horizontu několika let vznikne přímo v prostorách JÚŠ na Vyšehradě samostatná budova, do které se projekt vzdělávacího centra STUDEO přesune.

Celý objekt bude zcela bezbariérový a do budoucna otevřený všem zájemcům, které osloví vysoká kvalita výuky. - V současné době o. s. Tap a JÚŠ shromažďují finanční prostředky na technické vybavení budovy STUDEO.

„V oblasti zájmových aktivit zatím neexistuje systém rovnocenného vzdělávání pro lidi se zdravotním postižením. Věřím, že se projekt vzdělávacího a poradenského centra STUDEO stane v tomto ohledu prvním krokem správným směrem.“

Šimon Ornest, předseda o. s. Tap a manažer projektu STUDEO

My v rychlosti

Mikulášská v Opeře je naší každoroční velkou benefiční akcí.

Podpora studentů v projektu STUDEO a jejich vzdělávání v zajímavých kurzech.

Párty na kolečkách pořádáme pro přátele a fanoušky The Tap Tap, v divadle Archa.

Chcete se na něco zeptat, nabídnout nám spolupráci? Kontaktujte nás!

z. s. TAP
Na Pankráci 13